КИЇВ (QHA) -

Міністр внутрішніх справ заявляє, що відкритий конкурс на главу НПУ — це логічний крок реформи МВС, яка допоможе вибудувати лінію довіри між суспільством і поліцією.

— З огляду на той факт, що до особи, яка обійме посаду голови Національної поліції України, має бути беззастережна довіра як українського суспільства, так і міжнародного політикуму, я прийняв рішення про проведення консультативного конкурсу для діючих поліцейських на заміщення цієї посади, — повідомив Аваков на своїй сторінці у Фейсбук.

Міністр зазначає, що з метою уникнення спекуляцій при проведенні конкурсу була утворена так звана консультативна комісія міністра. До її складу увійшли експерти з США, Канади, України, місії ЄС в Україні.

Також Аваков зазначає, що в частині 5 статті 21 Закону вказані критерії, яким повинен відповідати глава НПУ. Законом встановлено, що конкурсант на посаду повинен відповідати загальним умовам вступу на службу до поліції, мати стаж роботи у галузі права не менше 7 років, мати вищу юридичну освіту, володіти досвідом роботи на керівних посадах не менше 5 років.

Після проходження відбору, кваліфікаційних іспитів і співбесіди кандидати, які  залишилися, будуть запропоновані на розгляд Кабміну.

Як повідомляло QHA, 14 листопада глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе заявила про свою відставку.

QHA