КИЇВ (QHA) -

В ефірі телеканалу "UA TV", який віщає з трьох супутників, запустять програми кримськотатарською мовою.

Про це повідомив міністр інформаційної політики України Юрій Стець під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Республіки Туреччина в Україні Йонетом Джан Тезелем і заступником голови Місії, радником посла Озгюном Талу, повідомляється на сайті Мінінформполітики.

Юрій Стець розповів про пріоритети та основні аспекти роботи мультимедійної платформи іномовлення України, яке планується впровадити в провідні кабельні мережі світу.

Знаючи про зацікавленість і підтримку турецькою стороною кримських татар, міністр зазначив, що на телеканалі іномовлення «UA TV» будуть виходити програми кримськотатарською мовою, додавши, що  Мінінформполітики ввело офіційну версію свого сайту також кримськотатарською мовою.

«Знаючи вашу небайдужість до України і кримських татар, хочу повідомити, що ми зі своєї сторони робимо все можливе, щоб залучати наших співвітчизників в інформаційний простір держави», - зазначив міністр.

Він також додав, що Міністерство супроводжує масштабні комунікаційні програми по Криму, при цьому розуміючи, що без кримських татар півострів не повернути, відомство співпрацює з Уповноваженим Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, реалізуючи проекти з залученням стратегічних комунікацій.

Турецька сторона, у відповідь, подякувала за запрошення, зазначивши, що їх держава дійсно небайдужа до подій, що відбуваються в Україні, зокрема до долі кримськотатарського народу.

Нагадаємо, 1 жовтня розпочала роботу українська мультимедійна платформа іномовлення, запущена Міністерством інформаційної політики на базі державних телерадіокомпаній "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР), "Банківське телебачення" (БТБ) та національного інформаційного агентства "Укрінформ", повідомляє "Телекритика".

Замість супутникового телеканалу "УТР" в ефірі стартував телеканал "UA TV". Канал веде мовлення з трьох супутників: Amos 3, Azerspace 1, Galazy 19, а також в Інтернеті на власному каналі на YouTube. Телеканал мовить українською, російською, кримськотатарською, англійською мовами.

"Місія телеканалу - нести світові правду про події в Україні та навколо", - заявив в ефірі "UA TV" Президент України Петро Порошенко.

QHA