ХЕРСОН (QHA) -

Головний редактор інформаційного агентства "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський заявив на суді у Херсоні, що відмовляється від українського громадянства.

Він заявив, що відтепер вважає себе громадянином Росії і попросив Путіна надати йому правовий захист.

— Я звертаюся до президента Порошенка, якого знаю особисто і з яким ми зробили декілька добрих справ. Я заявляю про вихід з українського громадянства, з цієї хвилини вважаю себе лише громадянином РФ. Я звертаюся до президента Путіна з проханням про надання мені правового захисту і вжиття заходів щодо мого звільнення, — заявив Вишинський.

Журналіст вважає незаконним його арешт і подальше тримання під вартою в Україні. Він підкреслив, що його справа є способом тиснути, а сам процес — тортурами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Апеляційний суд Херсона залишив Вишинського під арештом на два місяці.

На початку засідання адвокат Вишинського Андрій Доманський попросив випустити журналіста зі скляного боксу на час засідання. Отримавши відмову, захист попросив про відвід.

QHA писало, що головного редактора "РИА Новости Украина" заарештували на 60 діб. Вишинський заарештований без права внесення застави. Йому інкримінують статтю 111 КК України (Держзрада). Речник СБУ Олена Гітлянська повідомила, що співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації.

Пізніше Росія відреагувала на затримання директора "РИА Новости Украина" і пообіцяла вжити "відповідних заходів".

QHA