КИЇВ (QHA) -

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо так званого "тітушки", якого підозрюють у побитті активістів Автомайдану в січні 2014 року. Про це сьогодні, 27 квітня, заявили у прес-службі ГПУ.

— До суду передано обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо цивільної особи, так званої "тітушки", за звинуваченням у пособництві і сприянні правоохоронним органам у спланованій провокації, перевищенні влади і незаконному затриманні активістів громадського руху "Автомайдан", застосуванні до них насильства, заподіяння їм тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості і умисному пошкодженні їхніх автомобілів у січні 2014 року в місті Києві, — йдеться у повідомленні.

Згідно з даними ГПУ, силовики доставляли Автомайданівців до одного з райуправлінь міліції Києва, де правоохоронці й "тітушки" надали заздалегідь неправдиві покази проти активістів.

Дії затриманого кваліфіковані за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 384 КК України (пособництво у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством і що спричинило тяжкі наслідки, а також заздалегідь неправдиві покази).

У прокуратурі також зазначили на той факт, що тривалий час обвинувачений переховувався від слідства і суду в країнах Європи, а у листопаді 2017 року був затриманий правоохоронцями.

Раніше повідомлялося, що ГПУ направила до французьких правоохоронних органів запит про екстрадицію підозрюваного в організації груп "тітушек" під час Революції Гідності Армена Саркісяна.

QHA