КИЇВ (QHA) -

Закон про освіту, який набув чинності сьогодні, дозволить забезпечити рівний доступ до вищої освіти дітей всіх національностей.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на зустрічі з українськими педагогами в Національному педагогічному університеті, передає кореспондент QHA.

— Діти, які навчаються тільки мовами національних меншин, опиняються в ситуації, коли вони не можуть здобути вищу освіту в Україні, оскільки не володіють державною мовою в потрібному обсязі. Цього не можна допускати. Ми повинні забезпечити рівний доступ до вищої освіти дітей всіх національностей. Я впевнена, що закон розширює права національних меншин, а не звужує їх, пояснила вона.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що результати експертизи і результати переговорів з європейськими партнерами можуть бути враховані в новій редакції закону про повну загальну середню освіту.

Нагадаємо, в Україні 28 вересня набуває чинності закон "Про освіту". Він передбачає 12-річну освіту в школі і підвищення ролі української мови.

Документ опублікували у виданні Верховної Ради "Голос України" №178-179 27 вересня.

Закон підвищує мінімальну заробітну плату вчителям до 3 мінімальних заробітних плат. Положення набуває чинності з 2018 року, а реалізовуватися буде поетапно — до 2023 року.

Кабінету Міністрів доручено передбачити щорічне підвищення посадового окладу педагога найнижчої кваліфікації до 4 прожиткових мінімумів для працездатних пропорційно зростанню доходів державного бюджету.

Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, згідно з освітньою програмою, одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами — державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

QHA