СТАМБУЛ (QHA) -

Вчора, 15 березня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках свого дводенного офіційного візиту до Туреччини зустрівся з кримськотатарською та українською діаспорою.

У зустрічі також взяли участь лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, Надзвичайний і повноважний посол України у Туреччині Андрій Сибіга, міністр освіти України Лілія Гриневич, міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий та ще кілька представників української політики.

Кримськотатарську діаспору представляли понад 30 глав дернеків з усією Туреччини, зокрема голова Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар Тунджер Калкай та член правління Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін. Були присутні також і представники української діаспори у Республіці.

Володимир Гройсман повідомив про хід свого офіційного візиту до Турецької Республіки і про досягнуті результати. Зокрема, про підписання між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки Угоди про внесення змін до Угоди про умови взаємних поїздок громадян, що дає можливість громадянам двох країн взаємно подорожувати за внутрішніми паспортами у формі ID-карти, і про Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Радою вищої освіти Турецької Республіки у сфері вищої освіти.

— Ми виходимо на новий якісний рівень наших двосторонніх відносин, зазначив прем'єр-міністр України.

Учасники зустрічі обговорили питання протистояння російській агресії і проблеми кримських татар.

Раніше під час зустрічей з главою українського уряду президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган та прем'єр-міністр Біналі Йилдирим підтвердили, що Туреччина ніколи не визнає анексії Криму та боротиметься за відновлення територіальної цілісності України.

З ініціативи громад прем'єр-міністр також підняв на переговорах питання про відкриття у складі найпотужнішої телерадіокомпанії Туреччини TRT української редакції, яка могла б готувати програми українською та кримськотатарською мовами.

Глава українського уряду подякував представникам української та кримськотатарської діаспори за активну громадсько-політичну позицію і вручив активістам нагороди.

QHA