КИЇВ (QHA) -

Більше 30 громадських організацій виступили з відкритим зверненням з приводу відкриття ряду кримінальних проваджень проти громадських активістів. Про це розповіла голова Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик у коментарі кореспонденту QHA.

— На жаль, ми спостерігаємо останнім часом загальний тренд, який полягає у переслідуваннях і утисках громадських активістів, особливо тих, хто бореться з корупцією. Вони відбуваються на різних рівнях, починаючи від рівня законодавчого, і закінчуючи фізичними атаками, нападами і побиттям. Ми спостерігаємо за тим, як розростаються кампанії з дискредитації активістів в інтернеті, соціальних мережах, на сайтах із сумнівною репутацією, туди потрапляють якісь сумнівні дані, частини фінансового характеру, які нічим не підтверджені, розповіла Печончик.

За її словами, метою таких нападів є підрив довіри до громадських активістів та організацій.

Якщо знищити довіру до громадських організацій, владі буде набагато легше їх атакувати, використовуючи різні псевдозаконів методи. І ми бачимо, що це вже починає відбуватися, порушуються справи проти антикорупційних активістів і організацій, зокрема проти ГО «Пацієнти України», «Центру протидії корупції», і ми бачимо, що до цих атак залучена Служба безпеки України, і якщо все це скласти докупи, то стає зрозумілим, що це наступ з різних боків, поділилася вона.

Вона також зазначила, що Центр інформації з прав людини регулярно повідомляє про подібні випадки утисків активістів як владою, так і правоохоронними органами.

— Наш моніторинг за результатами останніх років показує, що в більшості випадків напади на активістів залишаються безкарними, поліція їх не розслідує, чи робить це неефективно, і таким чином нападники відчувають свою абсолютну безкарність і здійснюють нові напади, сказала Печончик.

Нагадаємо, 11 жовтня слідчі Нацполіції та Генпрокуратури провели обшук в офісі Благодійного Фонду «Пацієнти України» через звинувачення на адресу керівництва організації у привласненні коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, а також фінансуванні так званих ЛНР/ДНР.

12 жовтня співробітники СБУ у Львові провели обшуки і затримання громадських активістів організації «Автономний опір» за підозрою у підготовці «акцій протесту, замовлених кремлівськими пропагандистами».

QHA