КИЇВ (QHA) -

Під час знесення наметового містечка у центрі Києва в суботу, 3 березня, силовики порушили права людини. Про це заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

За словами омбудсмена, відносно протестувальників було порушено право на мирне зібрання, а також було принижено людську гідність.

— Сталося грубе порушення закону України "Про Національну поліцію", яким поліцейському заборонено наносити удари по голові, шиї, ключичній області, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт, — йдеться у зверненні офісу омбудсмена.

Під час знесення наметового містечка поліцейські також обмежили свободу слова, коли перешкоджали діяльності журналістів.

Лутковська закликала генерального прокурора України Юрія Луценка забезпечити швидке та ефективне розслідування подій під Верховною Радою і заявила про те, що у неї є сумніви з приводу об'єктивного розслідування подій.

Раніше QHA повідомляло, що правоохоронні органи вранці 3 березня за рішенням суду провели зачистку наметового містечка під Верховною Радою України.

Джерело: Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

QHA