КИЇВ (QHA) -

Незважаючи на масу попереджень і нагадувань, що виходять як від державних органів України, так і від правозахисників про небезпеку перебування в Криму, громадяни України продовжують їздити на окуповану територію. На жаль, не завжди такі подорожі завершуються щасливим поверненням.

Про те, що необхідно для в'їзду і виїзду з Криму, ЗМІ вже неодноразово писали. QHA вирішило розповісти про те, кому такі поїздки взагалі не рекомендуються. На наш погляд, існують чотири основні групи ризику.

Відзначимо, що групи ризику були сформовані відповідно до тенденції затримань і арештів українських громадян на окупованій території, проте не варто забувати, що жертвою ФСБ РФ може стати кожен.

До першої групи ризику відносяться громадяни України, які публічно висловлюють свою проукраїнську позицію: політики, експерти, громадські діячі та ті, хто будь-яким чином пов'язаний з українськими політичними колами.

До другої групи ризику однозначно потрапляють військові, у тому числі колишні, і ті, хто працює або раніше працював в оборонній сфері.

Третя група — українські журналісти та правозахисники. Трохи менше ризикують іноземні журналісти, які мають якусь страховку у вигляді захисту своєї держави.

До четвертої групи можна віднести осіб, які мають або мали відношення до волонтерства, допомагають або допомагали українській армії. Поїздка до Криму становить небезпеку навіть для працівників медичних установ на прифронтових територіях України.

У більш широкому сенсі групу ризику становлять всі чоловіки призовного віку.

На жаль, з кожним роком через нові випадки затримань і переслідувань перелік таких груп розширюється. Тому правозахисники постійно закликають українців дбайливо ставитися до себе і своєї свободи і добре подумати, перш ніж відправитися до Криму.

ФОТО: інтернет

QHA