ХАРКІВ (QHA) -

З раннього ранку до Меморіалу Слави в Харкові прийшло кілька тисяч людей. Як і було заплановано, о 8:30 до пам'ятника Батьківщині-матері в інвалідному візку підвезли мера міста Геннадія Кернеса. Поклавши квіти, адміністрація і духовенство відійшли в сторону, і перед ними маршем пройшли курсанти військових училищ, академії Національної Гвардії, Університету МВС.

Після параду жителі міста почали покладання квітів. У руках у багатьох з них були портрети дідів і прадідів з «георгіївськими» стрічками і написами «Безсмертний полк». Одночасно поряд із монументом встали учасники АТО з портретами своїх загиблих побратимів.

Поклавши квіти, окремі провокатори з натовпу почали вигукувати: «Фашизм не пройде» і «Спасибі діду за перемогу». У відповідь чули: «Слава Україні» та «Україна понад усе». Частина агресивно налаштованих людей пенсійного віку спробувала спровокувати проукраїнських активістів, але поліція оперативно припинила всі спроби зіткнень — далі криків і образ справа не зайшла.

Близько полудня до Меморіалу Слави прибув колишній губернатор Харківської області Михайло Добкін, який після покладання квітів заявив, що у народу відібрали символи. На питання журналіста, які саме символи відняли у народу, нинішній народний депутат не знайшовся, що відповісти. З натовпу йому підказали про «георгіївські» стрічки.

— Між громадянами були деякі перепалки. Конфлікти локалізовані співробітниками Національної поліції, — заявив під час короткого брифінгу полковник поліції Сергій Бірбасов. — Ніхто не звертався з повідомленнями або заявами про нанесення тілесних ушкоджень або інші правопорушення. Заборонених предметів не вилучалося.

У цей же час до поліції надійшло повідомлення про те, що на найбільшій площі Європи закладено вибухівку. Після обстеження площі та будівель на ній ніяких загроз не було виявлено. Однак це повідомлення зірвав мітинг, проведення якого мало початися о 13:00, перед початком ходи проросійської акції «Безсмертного полку».

У парку імені Горького для дітей і дорослих організували свято, основним дійством якого стала інсталяція привалу бійців радянської армії, зі справжньою польовою кухнею і макетами зброї.

На завершення святкових заходів на площі перед Харківським національним театром опери та балету провели «змагання» духових оркестрів, які виконали для харків'ян мелодії воєнних років.

Слід нагадати, що рівно рік тому святкування Дня Перемоги в Харкові пройшло куди більш напружено. Серед тих, хто «відзначився» тоді, були і проукраїнські активісти, і громадяни з «георгіївськими» стрічками. Відносно декількох подій досі ведуться кримінальні виробництва.

QHA