ХАРКІВ (QHA) -

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про проведення позапланової перевірки кабельного телеканалу ТОВ «Прогресивні технології та комунікації» (м.Харків), в ефірі якого неодноразово транслювалася передача з неоднозначним змістом, присвячена Севастопольській біологічної станції. Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський.

— Якщо вам доведеться побувати у Севастополі, зверніть увагу на білу ошатну будівлю. Зараз це Інститут морських біологічних досліджень імені Олександра Ковалевського Російської Академії наук. Наступник Севастопольської біологічної станції зберігає і примножує славні традиції морських дослідників,  було сказано у суперечливому сюжеті телеканалу.

Як зазначив Костинский, авторами передачі не було вказано, що так званий «Інститут морських біологічних досліджень ім. О.О. Ковалевського РАН» — це установа, яка була створена окупаційною владою після анексії Криму на базі захопленого ними Інституту біології південних морів ім. О.О. Ковалевського НАН України.

Таким чином, телеконтент має ознаки порушення вимог Закону «Про телебачення і радіомовлення», який забороняє транслювати телепередачі, які містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, а також визнають правомірною окупацію території України.

Крім того, було виявлено, що згадана телепередача була профінансована фондом «Русский мир», створеним 2007 року указом президента РФ.

Як повідомляло QHA, Національною радою з питань телебачення і радіомовлення 12 січня було прийнято рішення заборонити в Україні трансляцію російського телеканалу «Дождь».

ФОТО: інтернет

QHA