КИЇВ (QHA) -

Херсонський національний технічний університет (ХНТУ) судитиметься з окупаційною «владою» Криму через «націоналізацію» обладнання філій ВНЗ на анексованому півострові.

У Керчі на місці зруйнованої будівлі, яке орендував університет, окупанти мають намір побудувати казарму для Росгвардії. З Керченської філії до окупації все устаткування встигли повернути на материкову Україну. З філій у Феодосії, Ялті та Армянську обладнання вивезти не встигли, і після анексії його «націоналізували».

Ректорат ХНТУ звертався до «влади» Сімферополя із заявкою на вивезення обладнання, проте отримав відмову. У зв'язку із цим керівництво університету відправило дані про вартість усього «націоналізованого» Міністерству освіти і науки України. Ці дані додали до загального рахунку за анексію Криму, позови з якими Україна подала до міжнародних судових інстанцій.

Нагадаємо, міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна планує подати до Європейського суду з прав людини позови проти Російської Федерації за військову агресію на Донбасі.

Усього з початку 2014 року Україна подала до ЄСПЛ 5 позовів проти Росії за незаконну анексію Криму і агресію на Донбасі: перша (лютий – вересень 2014 року) і друга (осінь 2014 — літо 2015) «кримські» справи — за порушення прав людини під час анексії і під час окупації Криму; перша і друга справи за порушення прав людини під час здійснення агресії на Донбасі, а також справа про незаконний вивіз Росією українських дітей-сиріт і дітей-інвалідів з непідконтрольних уряду районів Донбасу в 2014 році.

Пізніше 27 червня 2018 року завдяки клопотанню української сторони ЄСПЛ об'єднав провадження за міждержавними заявами України проти Росії в два великих провадження: по Криму і Донбасу. Таким чином, замість п'яти справ України проти РФ у ЄСПЛ залишилися три, оскільки заяви з вивезення дітей з Донбасу в РФ залишилися в самостійному провадженні.

Джерело: Новини Херсона

QHA