КИЇВ (QHA) -

У Києві правоохоронці перекрили центральну вулицю Хрещатик в очікуванні провокацій під час проведення 10 акцій за участю близько 50 тисяч громадян України. Як передає кореспондент QHA, рух транспорту по Хрещатику перекрито сьогодні з 6:00 ранку.

На даний момент жодних акцій на Хрещатику не відбувається, проїжджа частина порожня. Правоохоронці спільно з нацгвардійцями ведуть спостереження.

— На вулиці Героїв Небесної сотні стоять турнікети. Людей перевіряють ближче до Національного банку України. Зараз там більше 1000 осіб. До Верховної Ради також підійшли учасники мітингу. Їх близько 500. Вони вимагають переглянути тарифи і ціни за розмитнення автомобілів за стандартами Європейського Союзу, передає журналіст.

Біля Європейської площі перебуває не менше шести автомобілів патрульної поліції, а також автобус Нацгвардії. На верхньому виході до метро Хрещатик встановлені металошукачі, але найбільше їх встановили біля Верховної Ради і в урядовому кварталі.

Крім того, Маріїнський парк перевіряють на наявність вибухонебезпечних предметів.

Мер Києва Віталій Кличко раніше повідомив у Facebook про те, що міська влада не давала розпорядження про перекриття Хрещатика.

— Це ініціатива правоохоронців. Розпорядження про перекриття Хрещатика ми не видавали. Відповідне рішення було прийняте правоохоронними органами у зв'язку з тим, що очікуються масові акції в центрі столиці,  зазначив мер.

У понеділок, 14 листопада глава ГУ Національної поліції Києва Андрій Крищенко на брифінгу повідомив, що на проведення акцій подали заявки близько 10 організацій.

 З 15 по 22 листопада подали заявки близько 10 організацій, участь в яких, за різними оцінками, братимуть від 5-и до 50-и тисяч громадян. Серед них громадська організація ошуканих вкладників, також організація "Пожежники Чорнобиля", організація "Автомайдан", яка завтра також має намір пікетувати парламент, політпартія "Батьківщина", а також профспілки України, зазначив Крищенко.

За словами Крищенка, забезпечувати правопорядок у дні протестів будуть близько 5000 правоохоронців, зокрема представники Національної гвардії та додаткові сили.

Подібні запобіжні заходи вживаються на нечисленних санкціонованих масових акціях у Москві і в Санкт-Петербурзі. Перехожі згадують, що востаннє вони бачили настільки ретельну перевірку під час проведення у Києві чемпіонату з футболу Євро-2012.

QHA