КИЇВ (QHA) -

У спеціальній моніторингової місії ОБСЄ повідомили, що з січня 2015 року зафіксовано 183 випадки стрілянини в напрямку і поблизу патрулів СММ, які проводять моніторинг у зоні АТО. Про це під час брифінгу в Києві 24 квітня повідомив перший заступник голови СММ Олександр Хуг, передає кореспондент QHA.

Він зазначив на неприпустимості насильства як відносно до співробітників місії, так і відносно до цивільного населення, і закликав сторони виконувати підписані в Мінську зобов'язання.

— З 15 січня 2015 року місією зафіксовано 183 випадки стрілянини в напрямку або поблизу наших патрулів, пошкодження технічних засобів місії (БПЛА, веб-камери). Члени місії неодноразово чули погрози. Спостерігачі постійно під загрозою, незважаючи на те що їх щоденна робота спрямована на сприяння миру і стабільності в Україні. Якщо ті, хто скоїв цей злочин думає, що це нормально, то це — ненормально. Це ненормально і неприпустимо, — підкреслив Хуг.

Перший заступник голови СММ зазначив, що міни та інші вибухові пристрої повинні бути вилучені в зоні безпеки в Донецькій і Луганській областях.

— Практика безкарності не може тривати. Сторони в кінці кінців повинні дотримуватися зобов'язань з безпеки не тільки щодо наших спостерігачів, а й щодо цивільного населення, — резюмував Олександр Хуг.

Нагадаємо, 23 квітня близько 10 години ранку Міноборони України повідомило про підрив автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Під час трагедії загинув член наглядової місії — громадянин США. Ще двоє спостерігачів — піддані Чехії та Німеччини — доставлені до лікарні окупованого Луганська з пораненнями.

У зв'язку з цим Управління СБУ в Луганській області відкрило кримінальне провадження за ч. 3. ст. 258 КК України (Терористичний акт, що спричинив загибель людини).

ФОТО: інтернет

QHA