АРМЯНСЬК (QHA) -

 

Жителі Армянська на півночі окупованого Криму повідомляють про нові викиди токсичних речовин у повітря.

Журналіст Ксенія Бабич написала у своєму Facebook, що у місті — справжня екологічна катастрофа. За інформацією Бабич, був новий хімічний викид у повітря, через що місцеві жителі, у тому числі й діти, отримали опіки.

Бабич посилається на слова жителів Армянська про те, що на вулиці неможливо перебувати більше 15 хвилин — набрякає обличчя.

На 15:30 сьогодні, 11 жовтня, у місті заплановано мітинг. На нього збираються вийти мами з маленькими дітьми, які не можуть виїхати з Армянська.

Також, за словами Бабич, місцеві жителі вже не довіряють ні повідомленнями про те, що ситуація в Армянську прийшла в норму, ні місцевій "владі".

 

Жителі міста скаржаться на погане самопочуття у соціальних мережах. За їхніми словами, в Армянську знову з'явилися незрозумілі опади і запахи, проте "влада" ніяк не реагує на це.

Користувач Яна Бабенишова, наприклад, пише, що у першому мікрорайоні міста "такий сморід, що неможливо дихати".

Користувач Twitter RoksolanaToday & Крим опублікувала фото дітей, у яких останнім часом з'явився висип і алергія. Лікарі стверджують — це через токсичні викиди у повітря.

Тим часом, "голова" анексованого Криму Сергій Аксенов заявив, що "Кримський титан" може відновити роботу до кінця тижня.

За словами "заступника міністра екології Криму" Наталії Сологуб, 12 жовтня — приблизна дата запуску заводу на повну потужність, але все буде залежати від того, наскільки швидко "отримають погодження з Москви".

 

Нагадаємо, наприкінці серпня жителі Армянська почали скаржитися на екологічну ситуацію в місті. За одну ніч на залишених на вулиці металевих предметах з'явилася іржа. Люди почали масово страждати від алергії.

Незабаром "влада" Криму заявила, що причиною забруднення стали кислотні викиди заводу «Кримський титан».

На материковій Україні заявили про причетність російських військових до екологічної катастрофи в Армянську. Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник зазначив, що до викиду хімікатів у повітря призвело влучання снарядів у відстійники відходів хімічного виробництва титанового і содового заводів під час військових навчань РФ.

14 вересня у місті запровадили режим надзвичайної ситуації, а 23 вересня, його скасували. Дітей з міста евакуювали до санаторіїв на ПБК, спочатку розмістивши їх у непридатних для проживання умовах. Українська влада заявила про готовність прийняти дітей з Армянська у санаторіях Херсонщини.

Сергій Аксенов заявив, що завод «Кримський титан» зобов'язаний компенсувати витрати, яких зазнало місто у результаті надзвичайної ситуації. Прокуратура АРК порушила справу у зв'язку із забрудненням повітря в Армянську.

QHA