КИЇВ (QHA) -

Жителі окупованого півострова вважають за краще дізнаватися інформацію з регіональних ЗМІ. Про це повідомив програмний директор "Кримського дому" Алім Алієв на медіа-форумі "Терджиман. Перша кримськотатарська преса", присвяченому 135-річчю від дня виходу першого номера кримськотатарської газети.

— Люди в Криму кажуть: так, ми живемо з порушеннями прав людини і репресіями, але окрім цього у нас є інше життя, звичайне, про яке ми теж хочемо знати, тому що якби ми жили тільки у своєму будинку і не виходили з нього, ми б, напевно, дивилися тільки медіа, які з материка.

Також Алієв підкреслив, що на анексованому півострові функціонують незалежні медіа, але вони не торкаються політичних тем у своїх матеріалах.

— У нас є журналісти-блогери, які працюють в Криму для медіа, які працюють на материку. Плюс ми маємо говорити про те, що в Криму за останні декілька років були створені дійсно незалежні медіа. Так, вони не висвітлюють політику поки що, але у нас є Crimeantatars.Club, радіо "Zeytün", у нас є газета "Авдет", газета "Кирим".

Нагадаємо, на медіа-форумі обговорили проблеми висвітлення теми окупованого Криму в засобах масової інформації, перспективи розвитку кримськотатарських медіа і тему «деокупації» в українських ЗМІ.

Раніше QHA писало, що, на думку експертів, редактор газети "Терджиман" Ісмаіл Гаспринський сприяв прийняттю кримськотатарською спільнотою деяких прозахідних ідей.

QHA