СТАМБУЛ -

У першу річницю спроби військового перевороту 15 липня 2016 року сотні тисяч жителів Туреччини зібралися на площах і вулицях 81 провінції, щоб нести «Вахту демократії».

СТАМБУЛ

У відповідь на заклик президента Реджепа Таїпа Ердогана жителі Стамбула вийшли на вулиці районів Таксим, Сарачхане і Ченгелькей, приїхали до Міжнародного аеропорту Ататюрка, де в ніч з 15 на 16 липня минулого року розгорнулися основні події боротьби з путчистами.

АНКАРА

Хода національної єдності пройшло в Анкарі. Тисячі жителів столиці, у тому числі поранені під час спроби військового перевороту і родичі загиблих, пройшли від першої до основної будівлі Великих національних зборів (парламенту Туреччини). Учасники акції несли державні прапори та фотографії жертв невдалого путчу.

У той же час з автомобілів на Площі національної волі 15 липня (Кизилай) звучала національна музика і гімн Туреччини.

Як повідомляє адміністрація губернатора Анкари, у ході у районі Улус взяли участь 400 тисяч осіб, у тому числі голова муніципалітету Анкари Меліх Гокчек, депутати, представники неурядових організацій, музиканти та бізнесмени.

ІЗМІР

У рамках Дня демократії та народної єдності, який відзначається в Туреччині 15 липня, у місті Ізмірі пройшла хода, організована за підтримки низки неурядових організацій. Учасники масової акції несли турецькі прапори і плакати з фотографіями шехидів, у першу чергу сержанта Омера Халісдемира, який зіграв одну з ключових ролей у запобіганні спроби перевороту.

Прямуючи від Республіканської площі до площі Конак, тисячі жителів Ізміра скандували гасла: «Вбивці відповідатимуть перед народом!», «Одна нація, один прапор, одна Батьківщина, одна держава!».

У першу річницю спроби військового перевороту ходи та акції відбулися і в інших провінціях Туреччини, у тому числі Адані, Мерсині, Османійе, Хатаї, Аксараї, Трабзоні, Зонгулдаку, Сакар’ї, Орду, Килісі, Сіїрті, Ширнаку, Бітлісі, Хаккарі, Муше, Вані.

Нагадаємо, що у ніч з 15 на 16 липня 2016 року група військовослужбовців ЗС Туреччини, які перебувають в організації Фетхуллаха Ґюлена, зробила спробу збройного захоплення влади в країні. Дії хунти були рішуче присічені завдяки діям керівництва країни і органів правопорядку, а також пересічних громадян. Загинули близько 250 турецьких громадян і понад 2 тисячі отримали поранення.

Влада Туреччини звинуватила в причетності до спроби перевороту проповідника Фетхуллаха Ґюлена і зажадала його екстрадиції від США, де той проживає. Сам Ґюлен засудив заколот і заявив про свою непричетність.

ФОТО: інтернет

Джерело: АА

QHA