КИЇВ (QHA) -

Кримського журналіста Миколу Семену, переслідуваного в окупованому Криму, заочно нагородили «Знаком народної поваги» на заході «День професіонала» у Києві, передає Цензор.НЕТ.

Замість Семени, якому окупанти заборонили залишати півострів, нагороду вручили голові Незалежної медіапрофспілки України Ігорю Чайці:

— Дуже важливо сьогодні підтримати цю людину такою відзнакою, тому що це дійсно покарання за професіоналізм. Людину покарали за те, що він назвав свою батьківщину частиною України.

Чайка закликав присутніх пам'ятати про всіх українських в'язнів Кремля — ​​Олега Сенцова, Романа Сущенка та інших.

Відзначимо, що за 2016-2017 роки «Знаками народного поваги» були відзначені понад 1500 громадян України.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти кримського журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

28 квітня після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. Журналіст заперечує звинувачення окупаційної влади.

20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту Миколі Семені. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму в РФ».

Як повідомляло QHA, секретар НСЖУ Олена Юрченко, коментуючи чергове судове засідання у справі журналіста Миколи Семени, зазначила, що його судова справа є «полюванням на відьом», яка відбувається зараз в окупованому Криму.

ФОТО: RFE / RL

QHA