КИЇВ (QHA) -

Робота журналіста стає дедалі небезпечнішою в Україні. Про це заявив Юрій Павленко, член комітету з питань свободи слова та інформаційної політики сьогодні, 3 травня, на круглому столі "Свобода слова в Україні: поточний стан та виклики" у Києві.

Круглий стіл був присвячений Всесвітньому дню свободи преси, проголошеному 3 травня 1993 року Всесвітньою асамблеєю ООН.

— Сьогодні день, коли ми маємо нагадати про цінності свободи слова. Ми згадуємо загиблих журналістів і тих, хто втратив здоров'я, виконуючи свої службові обов'язки. Це день, коли ми вимагаємо від влади виконувати свої зобов'язання із захисту свободи слова як цінності, без якої неможливий розвиток демократії і яка є невід'ємною складовою національної безпеки.

Павленко звернув увагу на те, що розкритих справ, пов'язаних з нападами на журналістів, фактично немає.

— На жаль, в Україні ситуація зі свободою слова досить тривожна. Кількість фізичних нападів на журналістів збільшується, розкритих злочинів фактично немає, ні щодо вбивств, ні щодо побиття. Це, як мені здається, серйозний сигнал того, що журналістика перебуває під прицілом, а робота журналіста стає дедалі небезпечнішою в Україні. Є постійні спроби влади взяти ЗМІ під контроль різними способами: законодавчими, нормативними, або використовуючи інші механізми, які є у неї в розпорядженні.

Нагадаємо, перший заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова заявила, що громадянські журналісти в окупованому Криму абсолютно не захищені.

Раніше QHA також повідомляло, що у Європі погіршується ситуація зі свободою слова.

QHA