СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Влада РФ фактично відмовила українському журналісту Миколі Семені у дозволі залишити анексований Крим для проходження лікування в одній з кардіологічних клінік Києва.

Про це заявив QHA адвокат журналіста Еміль Курбедінов.

За словами Курбедінова, його підзахисний написав відповідну заяву на ім'я "начальника" Федеральної служби виконання покарань РФ в Криму.

— Деілька днів тому Семена отримав відповідь, в якій "чиновник" повідомив, що не уповноважений розглядати питання його виїзду. Тобто, він і "так" не сказав, і "ні" не сказав. Він заявив, що Семена зобов'язаний двічі на місяць приходити і відмічатися у відповідних органах, а питання, чи може він залишати територію — не в його компетенції. Юридично вони не відмовили Семені у виїзді з Криму, а фактично зробили це.

За словами Курбедінова, якби Семена спробував виїхати з Криму без офіційного дозволу, його могли б затримати, і "умовний термін покарання перетворився би на реальний".

— "Суд" не передбачив обмеження права Семени на виїзд. Якби у рішенні "суду" було чітко написано, що йому, окрім заборони займатися публічною діяльністю, ще й виїжджати заборонено, то було б все зрозуміло. Я вважаю, що він має право виїжджати з Криму, вільно пересуватися, повідомивши про це виконавчу службу покарання. При цьому він би відзначався два рази на місяць в органах.

 

Раніше повідомлялося, що Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени і його захисника на вирок "Залізничного районного суду Сімферополя".

"Суд" оголосив рішення засудити журналіста на два з половиною роки ув'язнення умовно із забороною займатися публічною діяльністю.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі щодо журналіста з Сімферополя Миколи Семени за опубліковані ним статті. Після допитів і обшуків Семену перевели у статус підозрюваного. 20 січня 2017 року співробітники підконтрольних Кремлю правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту.

На засіданні 18 вересня кримська "прокуратура" запросила українському журналісту три роки позбавлення волі умовно з позбавленням права публічно виступати у ЗМІ.

QHA