КИЇВ (QHA) -

Канаді необхідно збільшити кількість росіян, включених до "списку Магнітського", оскільки росіяни обходять санкції. Про це сьогодні, 29 травня, заявив президент Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсай.

— Хотілося б, щоб Канада була більш активною (в питанні повернення Криму, — ред.), потрібно збільшити кількість росіян, включених до "списку Магнітського", адже брудний російський бізнес продовжує тут працювати, а олігархи — приїжджати, — зазначив він.

Ірсай підкреслив, що росіяни часто діють у Канаді через посередників білоруських або казахських компаній, які допомагають обходити санкції.

При цьому він оцінив важливу роль глави канадського МЗС Христі Фріланд, яка послідовно підтримує територіальну цілісність України.

Нагадаємо, так званий "список Магнітського" — це ухвалений Сенатом США у вигляді законодавчого акту список, спочатку включав 60 чиновників і співробітників правоохоронних органів РФ, ймовірно причетних до смерті адвоката Сергія Магнітського. Проти осіб, чиї прізвища містяться у цьому списку, вводяться персональні санкції, а саме — заборона на в'їзд до США за порушення прав людини, а також блокування власності або активів, що перебувають під контролем США.

Раніше США внесли главу Чечні Рамзана Кадирова і ще чотирьох росіян до списку санкцій згідно "закону Магнітського" за порушення прав людини.

Кадирова внесли до списку санкцій, так як він відповідальний "за позасудові вбивства, тортури чи інші грубі порушення міжнародно визнаних прав людини, скоєні проти осіб, які прагнуть викрити незаконну діяльність посадових осіб російського уряду".

Окрім Кадирова, до списку внесли Аюба Катаєва, Юлію Майорову, Андрія Павлова і Олексія Шешеню.

Пізніше до них приєдналися Литва, Латвія і Канада.

Джерело: Укрінформ

QHA