ХЕРСОН (QHA) -

Капітана затриманого українськими прикордонниками в Азовському морі російського судна «НОРД» Володимира Горбенка відпустили під заставу 35 тисяч гривень. Про це сьогодні заявила прес-секретар прокуратури Автономної Республіки Крим Тетяна Тихончик.

— Капітан судна вийшов з ізолятора тимчасового тримання. Наразі він поїхав у лікарню, після чого обіцяв прибути до ГУ СБУ в АРК для проведення слідчих дій: допиту в своєму кримінальному провадженні, а також в іншому, де він є свідком, — зазначила вона.

Раніше представник прокуратури заявила, що після виходу під заставу капітан "НОРДу" може повернутися до окупованого Росією Криму, де він прописаний. Однак у Горбенка є зобов'язання щопонеділка з'являтися на допит до слідчого в Головне управління СБУ в АРК, яке територіально знаходиться у Херсоні. За її словами, якщо капітан судна порушить це зобов'язання, буде піднято питання про його розшук та арешт.

Нагадаємо, 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів.

Пізніше ФСБ відкрила провадження проти українських прикордонників за статтею про «викрадення судна повітряного або водного транспорту, або залізничного рухомого складу».

Раніше QHA повідомляло, що за капітана «НОРДу» внесли заставу.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA