КИЇВ (QHA) -

Український політв'язень Олег Сенцов продовжує голодування, повідомила сестра політв'язня Наталія Каплан на своїй сторінці у Facebook.

— Олег Сенцов живий, продовжує голодування. Він бореться, хоча йому це дуже важко, він знесилений. Цікаво, де він бере стільки сил, відповіді у мене немає, — написала вона.

Сестра політв'язня зазначила, що його справу передали до Європейської ради з прав людини (ЄСПЛ) ще у 2014 році.

— Справа лежить в ЄСПЛ з 2014 року, їй дано пріоритет, чому все так затягується — питання до ЄСПЛ. УДЗ (умовно-дострокове звільнення — ред.) і амністія — не наш варіант, Олег засуджений за статтею "тероризм", а це виключає умовно-дострокове звільнення або амністію. Залишається тільки помилування, і ми до цього готові, усе залежить винятково від політичного вирішення питання, а помилування — тільки спосіб все узаконити.

За словами Каплан, наразі вона живе життям Сенцова і чекає, коли він вийде з в'язниці.

QHA повідомляло, що Олег Сенцов схуд на 15 кг, але припиняти голодування він не збирається. За словами Наталії Каплан, Сенцов розчарований тим, що мало уваги приділяється іншим політв'язням і вважає, що якщо звільнять його одного, це буде "повним провалом".

Нагадаємо, з 13 — 16 липня відбудеться низка публічних демонстрацій з вимогою звільнити Олега Сенцова. Саме на ці дні припадають важливі дати як у житті Олега Сенцова, так і у світі. 13 липня — день народження Олега Сенцова, а 14 липня — два місяці від початку його голодування.

QHA