ДОХА (QHA) -

Провідна арабомовна газета Катару «Аль-Шарк» 21 червня розмістила публікацію під заголовком «Мусульмани України вважають Рамадан видатною релігійним подією», присвячену діяльності мусульман в Україні, а також проблемі утиску прав мусульман в окупованому Криму, передає прес-служба посольства України у Катарі.

У публікації йдеться, що, за словами шейха Рустума, який очолює ісламський центр «Аль-Хейр» в Одесі, кількість мусульман в окупованому Криму становить близько 1,5 млн осіб. Всі вони, за його словами, страждають від російської окупаційної влади, яка обмежує і урізає їхні права і свободи, зокрема право на віросповідання.

В Одесі ж, зазначає Рустум, проживає близько 70 тисяч мусульман, і на прикладі одеського ісламського центру «Аль-Хейр» стає очевидним, що українське суспільство толерантно ставиться до представників інших релігій і культур.

Шейх Рустум також наголосив, що на території України діють і інші мусульманські центри, які поширюють поміркований, не політичний іслам. Однією з таких осередків, за його словами, є центр «Аль-Масар», що функціонує під егідою всеукраїнського мусульманського релігійного об'єднання «Аль-Раїд».

Як повідомляло QHA, Духовне управління мусульман Криму за підтримки Діянет Туреччини провело колективний іфтар у Мелітополі.

ФОТО: інтернет, МЗС України

QHA