ХЕРСОН (QHA) -

Управління Держслужби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Херсонської області підготувало рекомендації у зв'язку з екологічною ситуацією на території АР Крим.

Відомство закликає дотримуватися декількох правил гігієни, мити овочі й фрукти з розчином соди, уникати випасання худоби у місцях, де ймовірні опади шкідливих речовин тощо.

Рекомендації підготовлені для жителів районів Чаплинки і Каланчака.

Зокрема, Держслужба пропонує дотримуватися таких заходів:

— Дотримуватися правил особистої гігієни (збільшити кратність прийому гігієнічного душу, обробки відкритих поверхонь шкіри милом, звертаючи увагу на ретельне промивання очей і слизових оболонок ротової порожнини);

Дотримуватися питного режиму, надавати перевагу вживанню чаю, молока з содою і маслом і т.д., мінеральній воді;

Ретельно мити овочі й фрукти з використанням розчину соди з наступним промиванням у проточній воді;

Уникати випасу худоби і відвідування пониззя лощин, балок, де ймовірні опади шкідливих речовин;

 Не перебувати на водоймах, де траплялися забруднення води.

У разі виникнення будь-яких ознак погіршення самопочуття (неприємний присмак у роті, подразнення слизових оболонок очей, органів дихання, шкіри), у відомстві рекомендують негайно звертатися до медичних установ.

Нагадаємо, у результаті хімічних викидів на заводі «Кримський титан» отруїлися 37 прикордонників на півдні Херсонської області.

Як заявив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, в окупованому Армянську фіксують велику концентрацію сірчистого ангідриту, через що жителі міста беруть лікарняні.

QHA повідомляло, що у зв'язку із забрудненням повітря, на півдні Херсонської області оголосили евакуацію. Зокрема, призупинили роботу школи і дитячі садочки. Дітей евакуюють в оздоровчі табори.

Вчора, 6 вересня, на засіданні РНБО президент Петро Порошенко запросив дітей з Армянська оздоровитися у Херсонській області. Президент доручив уряду і прикордонникам забезпечити приїзд кримських дітей.

Джерело: ksza.ks.ua

QHA