АСТАНА (QHA) -

Міністерство інформації і комунікацій Казахстану погрожує заборонити ретрансляцію в країні декількох зарубіжних телеканалів, серед яких російський пропагандистський ресурс Russia Today.

Як повідомляється на сайті відомства, Астана вимагає відкриття представництва іноземних телеканалів на території Казахстану.

Міністр інформації і комунікацій Казахстану Даурен Абаєв на своїй сторінці у Facebook повідомив, що стосовно каналів, які так і не відкрили свої представництва у Казахстані, підготовлено накази, які передбачають припинення їхнього мовлення на території країни.

— Їм надали піврічний проміжок для виконання нових вимог. 219 телеканалів дотепер цю вимогу виконали. Щодо решти 88 каналів, то Міністерством підготовлено накази, які передбачають припинення їхнього мовлення на території країни, — написав міністр.

Більшість каналів, які проігнорували вимогу казахстанської влади є російськими, проте у списку також є такі відомі інформаційні ЗМІ як Sky News, Fox News, France 24, Bloomberg Television.

Згідно з повідомленням на сайті Міністерства, відповідно до закону «Про телерадіомовлення», у всіх іноземних телеканалів, які не відкрили представництва, відкликані свідоцтва про взяття на облік. У подальшому, повідомляє Міністерство, це «потягне заборону на ретрансляцію» цих іноземних телеканалів у Казахстані.

Раніше QHA повідомляло, що влада Казахстану хоче запровадити тимчасову заборону на імпорт російського бензину марки АІ-92. Наказ про заборону бензину мають оприлюднити 10 серпня після усунення всіх зауважень до нього.

QHA