КИЇВ (QHA) -

Кіберполіція викрила творців мережі фейкових веб-обмінників з конвертації криптовалют.

Четверо підозрюваних — жителі міста Дніпро віком від 20 до 26 років. Вони створили власну CMS-систему керування контентом сайтів-обмінників. Веб-ресурси імітували легальну діяльність веб-обмінників з конвертації криптовалюти.

Так, потерпілі переказували кошти на електронні гаманці, зареєстровані на підроблені документи іноземних громадян. Після переказу грошей, веб-обмінники припиняли роботу, і зловмисники відкривали новий.

За місцем проживання підозрюваних співробітники кіберполіції провели обшуки і вилучили комп'ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки і мобільні телефони. Усю вилучену техніку направили на експертизу.

За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Трьом підозрюваним повідомили про підозру у вчиненні злочину.

QHA повідомляло, що співробітники Служби безпеки України блокували кібератаку на дипломатичне відомство однієї з країн-членів НАТО. Правоохоронці задокументували порушення правил захисту інформації посадовими особами одного держпідприємства МОЗ. Через це зловмисники отримали доступ до інформаційно-телекомунікаційних систем держустанови і спробували провести кібератаки на іноземне дипвідомством.

Джерело: FinClub

QHA