КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, член Меджлісу Гаяна Юксель, представник Меджлісу кримськотатарського народу в США Айла Баккали, правозахисник Сінавер Кадиров, радник голови Меджлісу Ісмет Юксель взяли участь у зборі коштів під назвою «Кримський марафон», який покликаний підтримати українських політичних в'язнів і цивільних активістів у Криму.

Про це повідомив Рефат Чубаров на своїй сторінці у Фейсбуці.

— Ми вирішили, що в цих десятках кілограм металу, що складаються з десятків тисяч російських монет номіналом у 10 рублів і презирливо кинутих у фізіономію російським окупантам, повинні бути і ті, що передані нами з Києва.

Голова Меджлісу зазначив, що бажання підтримати акцію виявилося сильнішим за огиду до російських грошей.

— При цьому нам буквально довелося змусити себе взяти в руки спеціально знайдені для такого випадку російські монети, країни, яка вторглася до України і тимчасово окупувала Крим. Однак бажання підтримати акцію, що проводиться у Криму, виявилося сильнішим за почуття гидливості від доторку до монети з російськими символами.

Нагадаємо, 2 серпня активісти громадської організації «Кримська солідарність» оголосили збір коштів під назвою «Кримський марафон». Ця ініціатива створена у відповідь на призначені підконтрольним Кремлем «судом» штрафи свідкам обшуків у Криму. Зокрема, бахчисарайцю Емілю Белялову, якому призначили два штрафи у розмірі 150 тис. руб. кожен — за присутність на квітневих обшуках російських силовиків у жителів Бахчисараю.

Метою даного збору є також підтримка сімей політв'язнів і громадських активістів на півострові.

Відзначимо, що ініціатори «Кримського марафону» закликали збирати по 10 російських рублів монетами, виготовленими в металі, і не обмінювати їх на паперові купюри, щоб показати «єдність небайдужих».

ФОТО: Фейсбук Рефата Чубарова

QHA