КИЇВ (QHA) -

Рішенням від 21 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним обмеження права на вивезення особистих речей з території тимчасово окупованого Криму. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко.

— Сьогодні отримали постанову суду в дуже важливій справі для всіх переселенців із Криму. Це справа про визнання незаконною постанови №1035, якою кримчанам було заборонено перевозити особисті речі з тимчасово окупованої території, за винятком 23 пунктів, передбачених статтею 370 Митного кодексу України. Суд прийняв наші доводи і погодився з тим, що постанова не відповідає Конвенції, Конституції та Закону про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. У результаті пункт 1, який встановлює ці обмеження і містить дискримінаційні положення, був визнаний судом незаконним.

Юрист зазначив, що говорити про набрання законної сили рішенням суду в силу поки рано, оскільки в іншої сторони є можливість подачі апеляції.

Нагадаємо, підписана екс-главою уряду Арcенієм Яценюком постанова КМУ №1035, покликана обмежити торгівлю з окупованим Кримом, викликала масу нарікань громадськості. Як писало QHA, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв кримчанам змінити постанову Кабміну №1035 у тому випадку, якщо Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб надасть уряду повну картину проблем, які створює даний документ.

Як повідомлялося, у лютому 2016 року в Окружному адміністративному суді Києва відбувся суд у справі про скасування постанови Кабміну №1035. Позов до суду подала організація «Правозахисна група 20 лютого». Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник прагнула довести, що оскільки постановою дозволено провозити лише особисті речі, перелік яких обмежений Цивільним кодексом, це не дозволить кримчанину у разі переслідування евакуюватися з окупованої території та з сім'єю виїхати на материк.

Ще раніше, 3 жовтня 2016 року, Окружний адміністративний суд Одеси визнав протиправними дії представника Херсонської митниці Державної фіскальної служби України, який заборонив громадянину при виїзді з окупованої території Криму вивозити особисті речі, які не належали до переліку дозволених відповідно до постанови КМУ №1035.

ФОТО: інтернет

QHA