КИЇВ (QHA) -

Через потурання влади, або через її протизаконну комерційну діяльність кияни отримали підвищені тарифи на проїзд у маршрутних таксі. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві заявив лідер ГО «Українська антикорупційна асоціація» Олександр Аронець:

— За нашими розрахунками кияни переплачують при проїзді в маршрутках від 10% до 30%. При цьому владі міста не вигідно працювати з перевізником прозоро, адже з кожного маршруту вона отримує незаконний прибуток.

Також громадський активіст зазначив, що заява представників влади про те, що вони не можуть впливати на формування тарифу на проїзд, не зовсім правдиві. Згідно із законом, під час підписання договору з перевізником на обслуговування маршруту, обов'язковою умовою є формування ціни. Але цей вкрай важливий пункт не прописується з вигодою для пасажира.

Активіст ГО «Українська антикорупційна асоціація» Дмитро Гамаш стверджують, що за результатами дослідження, проведеними їхньою організацією, кожна друга гривня в нових тарифах іде на хабарі, якими перевізники «дякують» столичним чиновникам за можливість працювати на дорогах.

Прохор Антоненко, депутат Київради зазначив ще один важливий аспект:

— У світі спостерігається тенденція до скорочення використання двигунів внутрішнього згоряння і перехід на електротранспорт, а у Києві все збільшується кількість маршруток, які забруднюють повітря столиці.

Нагадаємо, як писало раніше QHA, у Києві дорожчає проїзд у приватних маршрутних мікроавтобусах. Деякі перевізники вже підняли ценну на 1-2 грн, ще частина обіцяють зробити це трохи пізніше.

QHA