КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 21 лютого під час спільної прес-конференції з главою МЗС Королівства Данія Андресом Самуельсеном заявив, що готовий визнати провину окремих українців за Волинську трагедію, але чекає подібних кроків і від Польщі, передає кореспондент QHA.

— Я готовий визнати провину окремих представників України або загонів у тому, що вони робили на Волині. А ви готові те ж саме зробити? Я готовий стати на коліна перед жертвами польської національності. А ви готові? — поставив риторичне запитання польському керівництву глава МЗС України.

На його думку, залагодити розбіжності з приводу спірних моментів історії можна тільки шляхом діалогу, а не ухваленням законів.

— Те, що сьогодні відбувається в Польщі — це бажання шляхом ухвалення так званих меморіальних законів створити особливе сприйняття свого минулого, представити себе, якщо хочете, більш білими і пухнастими, ніж інші. Так не буває. У нас є минуле, в якому були дуже позитивні моменти і сторони, і дуже трагічні сторінки. Це століття, коли ми жили і розвивалися разом. Це минуле не можна переписати шляхом ухвалення законів. Це минуле можна зрозуміти тільки шляхом історичного діалогу. Ми за цей історичний діалог, ми за те, щоб хоча б зрозуміти позицію один одного, — заявив Клімкін.

Нагадаємо, у ніч на 1 лютого польський Сенат без поправок ухвалив закон «Про інститут національної пам'яті», який значно розширює повноваження установи з розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені". Відповідно до закону особи, які говорять про "польські концтабори" під час Другої світової війни або заперечують "злочини українських націоналістів" проти польського народу, можуть отримати три роки в'язниці незалежно від місця скоєння злочину.

У відповідь на ухвалення закону МЗС України заявило, що «Польща намагається зобразити українців злочинними націоналістами». Ізраїльська влада і Держдепартамент США також розкритикували цей закон.

QHA