КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 27 липня, в Україну повертаються 12 моряків з арештованого у Греції судна Mekong Spirit, повідомив у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, українські моряки перебували у балканській країні більше року. Це судно заарештовали у Греції за підозрою в контрабанді зброї.

Глава українського МЗС зазначив, що консули працюють для якнайшвидшого поверненням всіх українських моряків додому.

Відзначимо, судно Mekong Spirit затримали 25 травня 2017 року грецькі правоохоронці за підозрою у контрабанді зброї. На судні перебувало 17 українців. Члени екіпажу свідчили у справі про перевезення вибухівки. Судно стоїть в грецькому порту Лавріон.

Раніше Клімкін повідомляв, що 26 червня з Греції в Україну повернулися шестеро членів екіпажу судна RS 300-97, які були затримані за контрабанду.

Нагадаємо, близько 200 українців перебувають у грецьких в'язницях, де очікують на рішення судів, які збираються дати деяким з них терміни, що перевищують 100 років. Українських моряків, які вирушили на заробітки до Туреччини або країни ЄС, звинувачують у перевезенні нелегальних мігрантів з країн Близького Сходу. Раніше повідомлялося, що більшість українських моряків стали заручниками обставин і роками не можуть повернутися додому.

QHA