КИЇВ (QHA) -

Глава Нацполіції України Сергій Князєв повідомив, що поліція має зробити все, щоб захистити ромів по всій території України.

Відповідну заяву Князєв зробив під час селекторної наради за участю керівників територіальних підрозділів Національної поліції.

За словами глави Нацполіції, правоохоронці мають намір провести превентивні заходи, щоб не допустити у майбутньому фактів нападу на представників ромської національності. Князєв зазначив, що співробітники поліції превенції, кримінальної поліції, а також патрульні проведуть низку заходів для встановлення місць проживання і тимчасового перебування осіб ромської національності, а також відстеження їхнього транзиту по країні.

— Ми маємо ґарантувати їхню безпеку до тих пір, поки кримінальна поліція не відзвітує, що встановлено і локалізовано джерело, яке ініціює такі ганебні правопорушення в Україні, — сказав Князєв.

Раніше заступник голови міжвідомчої групи з координації та реалізації циганської стратегії при Кабінеті міністрів України Зола Кондур заявила, що на Закарпатті щорічно документують близько 100 звернень на рік про порушення прав ромів

За її словами, роми, у більшості випадків, уникають звернення до правоохоронних органів у разі порушення своїх прав.

Джерело: Нацполіція

QHA