КИЇВ (QHA) -

 

Український політв'язень Олександр Кольченко просидів три дні у штрафному ізоляторі Копейської колонії (Челябінська область) за «недотримання форми одягу». Про це повідомила мати політв'язня Лариса Кольченко.

Вона зазначила, що «недотримання форми одягу» було лише формальною причиною, однак кинули його туди за те, що він написав заяву на зустріч з українським консулом і омбудсменом.

— Формально — за недотримання форми одягу, але незадовго до цього Олександр написав заяву, в якій просив зустрітися з українським консулом і уповноваженим з прав людини, — зазначила мати Кольченка.

Вона додала, що наразі політв'язня випустили зі штрафного ізолятора.

 

Нагадаємо, у червні Олександр Кольченко заявив, що вимагає зустрічі з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою, оскільки не довіряє російським правозахисникам.

Раніше Україна направила ноту Росії з проханням допустити уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову до Олександра Кольченка та інших в'язнів Кремля.

Окупанти незаконно затримали українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка в окупованому Криму, а пізніше засудили за сфальсифікованим звинуваченням у підготовці та організації терактів.

Суд РФ засудив Сенцова до 20 років колонії. Кольченко, як передбачуваний «спільник» Сенцова, отримав 10 років позбавлення волі.

 

Джерело: Громадське

QHA