КИЇВ (QHA) -

Український політв'язнень Кремля Олександр Кольченко може підтримати голодування політв'язня Олега Сенцова. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook з посиланням на адвоката Кольченка Світлану Сидоркіну.

Кольченко написав листа Сенцову, однак побоюється, що його не передадуть. У ньому Олександр зазначив, що голодування може бути ефективне тільки у тому випадку, якщо держава цінує свою репутацію.

— Вважає, що у випадку з Олегом Росія може проігнорувати його голодування, не дозволяючи йому померти, — застосувати примусове годування і відправити його на психіатричну експертизу, — цитує Наумлюк Сидоркіну.

Кольченко зазначив, що не відмовлятиме Сенцова, оскільки знає про його впертість і що він не змінить свого рішення.

— Він дуже побоюється за його здоров'я, оскільки знає про клімат і умови життя у Лабитнангі від інших ув'язнених ще з часів, коли вони з Олегом йшли по етапу. Хоча Саша і не згоден з методом Олега, але поважає його позицію щодо звільнення політв'язнів України з російських катівень і готовий підтримати Олега, якщо буде необхідність, — додала Сидоркіна.

Нагадаємо, спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца заявила, що Україна розглядає усі можливі варіанти звільнення Олега Сенцова. Вона підкреслила, що можливий розгляд варіанту обміну Олега Сенцова на директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого затримали у Києві за підозрою у державній зраді.

У Росії прокоментували цей варіант і відзначили, що від України не надходило жодних ініціатив щодо цього.

Раніше адвокат Дмитро Дінзе на прес-брифінгу заявив, що Олег Сенцов голодуватиме до кінця.

QHA повідомляло, що Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

QHA