МОСКВА (QHA) -

Федеральна служба виконання покарань РФ вдруге відмовила керівництву Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського в організації освітнього процесу для кримських політв'язнів Олександра Кольченка та Нурі Примова.

Як відомо, Олександр Кольченко був відновлений на другому курсі географічного факультету ТНУ у квітні 2017 року. Також відомо про бажання Нурі Примова здобути вищу юридичну освіту.

Перший лист з проханням посприяти в організації навчання українських громадян був направлений до російської структури в червні 2017 року. Керівництво ТНУ відзначало, що готово адаптувати навчальні плани для комунікації в мережі Інтернет або поштою. Російська служба виконання покарань тоді відмовила з посиланням на відсутність у ТНУ ліцензії на освітню діяльність у РФ.

У своєму наступному листі керівництво ТНУ відзначило, що мова йде про ув’язнених громадян України, які мають право на освіту в українському вузі, гарантоване міжнародним гуманітарним правом. Також у листі нагадали про взаємне визнання Україною та Росією дипломів про вищу освіту.

На це заступник директора федеральної служби виконання покарань Бояринев відповів, що до позиції відомства про відмову в організації навчання Кольченка та Примова "доповнень немає".

Раніше повідомлялося, що у зв'язку з інформацією, поширеною ЗМІ, про погіршення стану здоров'я Олександра Кольченка, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням надати відповідну інформацію.

QHA повідомляло, що стан політв'язня Кремля Олександра Кольченка, якого утримують у в'язниці у Челябінській області (Росія), погіршився. Про це повідомила його мама Лариса Кольченко.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченко винними в нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA