МОСКВА (QHA) -

Колишній військовослужбовець штабу Чорноморського флоту (ЧФ) Росії Леонід Пархоменко, якого заарештували в окупованому Севастополі у 2016 році за звинуваченням у державній зраді, оголосив голодування у СІЗО «Лефортово». Про це повідомив член російської Громадської спостережної комісії (ГСК) Євген Єнікєєв.

Єнікєєв у своєму блозі зазначив, що 59-річний Пархоменко голодує вже 18 діб і у «Лефортово» він перебуває вже 20 місяців.

— Протягом 18 діб Леонід Пархоменко голодує. Коли він почав пояснювати членам ГСК причину голодування, вимовивши фразу: «у результаті дій слідчого почали цькувати мою сім'ю» заступник начальника відділу режиму і охорони Іванов Микола Васильович перервав нашу розмову (наказав відвести Пархоменка назад до камери), посилаючись на пункт 3, частини 1, статті 16 нової редакції федерального закону № 76-ФЗ «про громадський контроль за забезпеченням прав людини у місцях примусового тримання і про сприяння особам, які перебувають у місцях примусового тримання», — написав він.

Відзначимо, що Леоніда Пархоменка звинуватили у тому, що він нібито за завданням української розвідки збирав і передавав Україні інформація про діяльність Чорноморського флоту, що є державною таємницею.

У зв'язку із цим звинуваченням Пархоменко загрожує до 20 років позбавлення волі.

QHA повідомляло, що суд засудив до 13 років позбавлення волі підполковника Національної гвардії України за звинуваченням у державній зраді. Правоохоронці затримали його у травні 2015 року з місця постійної дислокації його частини у Харківській області. Під час спроби втекти нацгвардієць завдав тілесних ушкоджень співробітнику СБУ.

Джерело: enikeev.me

QHA