КИЇВ (QHA) -

Протягом десяти років Російська Федерація цілеспрямовано готувалася до анексії українського півострова. Про це в інтерв'ю виданню «Апостроф» розповів командувач Нацгвардії України Юрій Аллер.

За словами генерал-лейтенанта, 2014 року Росія була «змушена» реалізувати сценарій анексії Криму, але розробляла вона його щонайменше десять років.

— Я обіймав посаду командира бригади, яка була розташована у Криму. На власні очі бачив, як з 2005 року українських офіцерів Чорноморського флоту, які народилися в Україні і мали саме українське коріння, почали вивозити за межі півострова. На території Криму залишилися тільки ті, хто зовсім не мав відношення до України, - зазначив Аллер.

Також він зазначив, що «вже тоді Росія активно готувалася до анексії півострова, але тоді не заведено було про це говорити».

— Майдан, який стався 2004 року, показав, що українців не влаштовує статус сателіта Російської Федерації, а кожна спроба стати дійсно незалежною державою викликала у Кремлі обурення. Підступна війна, яка розпочалася 2014 року, свідчить лише про те, що Росія ніколи не бачила українців незалежними, підсумував він.

Нагадаємо, у березні 2014 року, ввівши війська і провівши незаконний референдум, Росія анексувала український Крим. 18 березня у Кремлі було підписано так званий договір про прийняття Криму і Севастополя до складу Росії. Країни Заходу і міжнародні організації не визнали анексію Криму і ввели ряд економічних санкцій проти Росії. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

ФОТО: інтернет

QHA