НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Влада Туркменістану визнана відповідальною за загибель журналістки Радіо «Азатлик» (редакція Радіо «Свобода») Огульсапар Мурадової.

Про це йдеться у рішенні комітету ООН з прав людини.

У червні 2006 року Мурадову заарештували разом з братом Сапардурди Хаджиєвим і соратником Аннакурбаном Аманкличевим. Жінку засудили до шести років позбавлення волі за незаконне зберігання боєприпасів, однак за місяць стало відомо, що засуджена померла.

На тілі жінки були виявлені сліди тортур. Влада країни оголосила, що жінка померла «з природних причин», а незабаром назвали її смерть самогубством.

Мурадова була не тільки незалежним журналістом, але й співзасновником Туркменського Гельсінського фонду і членом незалежної правозахисної групи у Болгарії.

Як повідомляється, Комітет ООН з прав людини офіційно дійшов висновку, що Мурадову затримали за журналістську і правозахисну діяльність, інформація про тортури проти неї і причини смерті не розслідувалися належним чином. Комітет закликав владу Туркменістану розслідувати смерть журналістки, вжити заходів для відновлення її доброго імені й виплатити компенсацію родичам.

Як писало QHA, глава СБУ Василь Грицак заявив, що близько тисячі українських громадян стали жертвами тортур і грубого порушення прав і свобод людини на окупованому Донбасі. В українському силовому відомстві презентували збірку оповідань 433 в'язнів таборів смерті, в яких наводяться факти катувань як військового, так і цивільного населення.

Джерело: Радіо Азатлик

QHA