КИЇВ (QHA) -

Комітет Ради у закордонних справах підтримав проект постанови про номінування незаконно ув'язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко на своїй сторінці у Facebook.

Гончаренко висловив надію, що незабаром Верховна Рада ухвалить цю постанову вже у сесійній залі.

— Комітет у закордонних справах підтримав проект постанови про номінування Олега Сенцова на Нобелівську премію миру ... Сподіваюся, що незабаром Верховна Рада ухвалить цю постанову вже у сесійній залі.

Він додав, що Сенцов заслуговує цю премію як борець за базові права і свободи людини ненасильницьким шляхом. Окрім того, номінування на премію дозволить привернути більше уваги міжнародних партнерів до ситуації навколо політв'язня.

Нагадаємо, ініціатива висунути Сенцова на Нобелівську премію миру виходила від колишнього президента Польщі Леха Валенси. Він закликав усіх людей доброї волі допомогти у звільненні Олега Сенцова. Валенса зазначив, що український політв'язень втілює ідеали демократії.

13 вересня найбільша фракція Європарламенту — Європейська народна партія — висунула незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова на премію імені Сахарова.

Премія "За свободу думки" імені Андрія Сахарова заснована у 1988 році Європейським парламентом і присуджується щорічно тим, хто захищає права людини і основні свободи.

Відзначимо, сьогодні, 18 вересня, 128-й день голодування українського режисера. Сенцов тримає голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають в російських застінках.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

QHA