КИЇВ (QHA) -

12 червня до Києва прибула партія гуманітарної допомоги з Білорусі, яка пізніше відправиться на Донбас. Серед іншого, до складу гумдопомоги входять м'ясні консерви, рапсове масло, цукор, дріжджі, гречана крупа, пшеничне борошно, макаронні вироби, комплекти учнівських меблів, шафи для документів і холодильники, передає кореспондент QHA.

Як заявив перший заступник міністра надзвичайних ситуацій Білорусі Олександр Худолєєв, це вже не перша партія допомоги від Мінська. Однак, якщо раніше гумконвой розвантажувався у Києві і українська влада сама розподіляли її вміст, то цього разу Білорусь доставить допомогу на Донбас особисто.

— До складу гуманітарного вантажу увійшли продукти харчування, меблі та, у тому числі, комплекти дитячих меблів. Якщо у минулому році ми обмежилися доставкою цього вантажу до Києва у представництво Міжнародного червоного хреста, то сьогодні у нас три пункти призначення. Один з них — це склади місії Міжнародного Червоного хреста у Києві, де будуть сформовані продуктові набори, які згодом будуть роздані нужденним, і ми проїдемо до Харкова, а звідти у Краматорськ і Сєвєродонецьк, де будуть роздані комплекти меблів і холодильники, — повідомив Худолєєв.

У свою чергу, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зазначив, що в Луганську представники Білорусі самі зможуть поспілкуватися з адресатами допомоги.

— На мою думку, істотною відмінністю є те, що там будуть меблі саме для дітей і для шкіл. Я обіцяю, що вся логістика буде організована на вищому рівні. Сподіваюся, що все пройде без затримок. У Донецькій області вантаж має бути розвантажений на складі Червоного Хреста, а на Луганщині — вже безпосередньо у школах, — повідомив Тука.

QHA раніше повідомляло, що 2 березня військовослужбовці Збройних сил Латвійської Республіки і Національної гвардії України доставили чотири вантажівки з гуманітарною допомогою для жителів прифронтових зон Луганській області. Гумдопомогу з одягом, взуттям, іграшками та домашнім текстилем отримали три населених пункти: Станиця Луганська, Попасна і Новоайдар.

QHA