АНКАРА (QHA) -

 

Конституційний суд Туреччини скасував вирок колишньому офіційному представнику ісламської партії "Хізб ут-Тахрір" у Туреччині Йилмазу Челіку.

Про це повідомив у Facebook журналіст Антон Наумлюк.

Челіка затримали у 2005 році, після того як в інтерв'ю турецькому журналу "Темпо" він говорив про повернення халіфату в Туреччині, ліквідованого у 1924 році.

— Буде створено ісламську державу, і ми створимо її, не проливши краплі крові, без єдиного пострілу. Столицею халіфату буде Стамбул, а його центром стане султанський палац Топкапи. Османські халіфи зі Стамбула керували світом. Ми хочемо знову підняти прапор халіфату там, де він був спущений, — заявляв Челік.

 

У 2008 році Генеральна прокуратура порушила проти нього справу, висунувши обвинувачення "у членстві в збройній терористичній організації (Хізб ут-Тахрір) і злочинах, пов'язаних з пропагандою тероризму".

За рік йому оголосили вирок — 15 років позбавлення волі.

У 2014 році апеляційний суд підтвердив вирок, однак Челік і його захист подали дві скарги до Конституційного суду.

КС оголосив своє рішення — скасувати вирок Челіку через "порушення обґрунтованого права на справедливий судовий розгляд відповідно до статті 36 Конституції".

 

Про звільнення Челіка також повідомив сайт партії в Туреччині.

 

Відзначимо, діяльність "Хізб ут-Тахрір" заборонена в Росії, Туреччині, Казахстані, країнах Середньої Азії, а також у Німеччині.

У більшості країн світу партія діє легально, у тому числі — в країнах ЄС, Північної Америки та Україні.

QHA