МОСКВА (QHA) -

 

В Росії затвердили нові правила користування мессенджерами, згідно з якими сервіси миттєвих повідомлень будуть ідентифікувати того, хто бере участь в листуванні.

Відповідну постанову сьогодні, 6 листопада, опублікували на сайті російського уряду.

Документ підписав прем'єр-міністр Росії
Дмитро Медведєв.

Так, месенджери будуть ідентифікувати користувачів за номером телефону. У операторів зв'язку будуть запитувати інформацію, на кого зареєстрований номер. Таку інформацію мобільний оператор повинен буде надати протягом 20 хвилин.

Якщо у оператора зв'язку не буде збігів за номером телефону, адміністратор месенджера повинен буде відмовити людині в послугах додатку.

Якщо він цього не зробить, повинен буде виплатити штраф.

При цьому, компанії мобільних операторів будуть вносити в бази даних інформацію про те, в яких додатках ведуть переписку їх користувачі.

Правила почнуть діяти через 180 днів після підписання постанови.

 


QHA повідомляло, що ФСБ Росії зобов'язало "організаторів поширення інформації" (таких як Telegram) надавати до відомства ключі шифрування в термін до 10 днів з дня отримання запиту.

20 березня Верховний суд Росії визнав законним наказ ФСБ про розшифровку повідомлень в Telegram. Відразу після цього Роскомнагляд зобов'язав месенджер протягом 15 днів надати ФСБ необхідні дані. У разі відмови Telegram загрожувало блокування на території Росії.
Однак керівництво компанії відмовилося надавати ключі для дешифрування інформації.

 


Джерело: Известия

 

QHA