КИЇВ (QHA) -

Кримська правозахисна група зібрала інформацію про суддів, які приймають участь у грубих порушеннях прав людини у Криму. До списку увійшли судді, які ухвалювали рішення в справах в'язнів Кремля. У списку суддів — громадяни і Росії, і України. Примітно, що деякі судді приймали і продовжують приймати рішення відразу за декількома справами політв'язнів українців.

— Дії таких суддів спрямовані на виконання політичного замовлення, і пов'язані тільки з тим, щоб незаконно позбавити свободи громадян України, які неугодні російській владі в Криму. Таким чином, у Криму формується група суддів, які приймають завідомо незаконні рішення в політично мотивованих справах. Найчастіше подібні рішення приймаються без необхідних доказів, іноді звинувачення побудовані на сфальсифікованих доказах. При розгляді справ, у яких кримчан переслідують з політичних мотивів, судді грубо порушують право на справедливий суд та право на ефективний засіб захисту, включаючи тиск на адвокатів, — сказано в повідомленні.

Крім того, аналітики КПГ зібрали повний пакет доказів незаконних дій цих людей, які можуть використовуватися міжнародними організаціями та урядами багатьох країн для введення або посилення персональних санкцій проти даних осіб.

ФОТО: інтернет

QHA