КИЇВ (QHA) -

Контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) «Каланчак» і «Чаплинка», які знаходяться на адмінмежі між окупованим Кримом і материковою Україною, призупинили роботу вчора, 6 вересня. Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян у своєму Facebook.

Він зазначив, що КПВВ призупинили роботу «у зв'язку з небезпечною екологічною ситуацією».

— З метою збереження життя і здоров'я персоналу Держприкордонслужби і громадян, які проживають біля адмінмежі та прямують через КПВВ, у зв'язку з небезпечною екологічною ситуацією вирішено тимчасово припинити роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду «Каланчак» і «Чаплинка», — написав Слободян.

Помічник голови ДПСУ підкреслив, що перетнути адмінмежу можна тільки через КПВВ «Чонгар», який працює у штатному режимі.

— На тимчасово закритих контрольних пунктах прикордонники продовжать нести службу, проте пропуск громадян і транспортних засобів здійснюватимуть тільки в екстрених випадках і у разі нагальної необхідності.

За словами Слободяна, жителі анексованого півострова, які хочуть залишити Крим через хімічні викиди на заводі «Кримський титан», можуть перетнути адмінмежу в спрощеному порядку.

QHA повідомляло, що 3 вересня російські прикордонники створювали штучні черги на адмінмежі. Практично половина автомобілів, які перетинають за добу адмінмежу, стояли в черзі.

QHA