КИЇВ (QHA) -

Контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду на адмінмежі з Кримом «Чаплинка» і «Каланчак», роботу яких призупинили через техногенну катастрофу в Армянську, завтра вранці відновлять свою роботу в повному обсязі.

Про це у коментарі агентству QHA повідомив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

Водночас, він зауважив, що у разі погіршення екологічної ситуації, роботу КПВВ можуть знову призупинити.

— Рішення ухвалено — завтра з 10-ї години КПВВ «Чаплинка» і «Каланчак» починають свою роботу в повному обсязі. Однак, ситуацію ми продовжуємо відстежувати і якщо виникнуть екологічні або можливо якісь інші ситуації, які становитимуть загрозу мирним жителям, які перетинають КПВВ, то відповідно ухвалимо певні рішення щодо призупинення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

На уточнююче запитання щодо інформації про новий викид на «Кримському титані», який начебто стався у четвер ввечері, Олег Слободян зазначив, що ДПСУ наразі не має інформації про погіршення екологічної ситуації. А якби таке погіршення мало місце, то рішення про відкриття відзавтра КПВВ не було б ухвалено.

— Ми не маємо наразі інформації про погіршення екологічної ситуації. Але якби така інформація була і вона була б підтверджена, рішення про відкриття завтра КПВВ швидше за все прийняте б не було.

Речник ДПСУ також повідомив, що з моменту екологічної катастрофи на «Кримському титані», яка спричинила забруднення повітря на півдні Херсонщини, до лікарів через погіршення стану здоров'я звернувся 61 прикордонник. Пятеро з них ще проходять обстеження, однак їхній стан нормалізується і вони повертаються до нормального життя. Але якісь остаточні висновки можна зробити після того, як буде завершено обстеження, додав Олег Слободян.

Нагадаємо, контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) «Каланчак» і «Чаплинка», які знаходяться на адмінмежі між окупованим Кримом і материковою Україною, призупинили свою роботу 6 вересня у зв'язку з небезпечною екологічною ситуацією через викиди на "Кримському титані". КПВВ «Каланчак» продовжив приймати тільки тих громадян, які перетинають кордон з Криму на материкову частину України. В повному обсязі увесь цей час працював лише пункт "Чонгар", на якому не було зафіксоване погіршення екологчної ситуації.

QHA