МОСКВА (QHA) -

Державні ЗМІ у РФ знайшли вагоме пояснення активізації молодіжних протестів, що охопили країну в останні місяці, пише CNN.

Антикорупційні демонстрації в березні та червні, організовані лідером опозиції Олексієм Навальним, були найбільшими в Росії за багато років.

Першим про зв'язок між популярністю спіннерів — іграшок, що обертаються навколо своєї осі, — і діями несистемної опозиції в Росії ще 19 червня міркували в програмі «Вести» на прокремлівському каналі «Росія 24». У сюжеті «Спіннер: ліки від стресу, спосіб збагатитися та іграшка опозиціонерів» журналісти повідомили, що «ці іграшки... вже не раз були помічені в руках представників несистемної опозиції».

Виявляється, спіннери продавалися на мітингах проти корупції 12 червня, «а відеоблогери за рахунок його продажу прямо в гущі подій отримували, як стверджують, гроші для того, щоб знімати нові ролики». Нарешті, «відеоканали, що рекламують спіннери, містять багато політики, чим заманюють потенційну аудиторію для протестів», — говорилося в сюжеті.

Російське агентство із захисту прав споживачів «Росспоживнагляд» вже закликало батьків проявляти пильність при купівлі «агресивно просуваючих» фідерів і контролювати дітей, що грають з такою іграшкою.

Організація, яка раніше вже відзначилася резонансними заборонами, тепер, очевидно, буде «вивчати вплив» пристрою на молодь.

Потенційний висновок, до якого може прийти російська влада в результаті такого «дослідження», вже озвучив один пильний журналіст із Омська: гаджет можна використовувати як «інструмент для зомбування» користувачів, викликаючи свого роду «гіпноз»:

— Фідерс-спіннери використовуються опозицією, щоб заспокоїти послідовників і відвернути їх від реальних проблем. Тому що це те, що зазвичай робить опозиція.

Нагадаємо, що спіннер (Fidget spinner) — маленький гаджет, який ще у 1993 році придумала винахідниця з Флориди Кетрін Хеттінгер.

Як повідомляло QHA, 12 червня за участь в антикорупційних мітингах у Москві були затримані щонайменше 770 осіб, у Санкт-Петербурзі — 900 осіб. Всього в Росії того дня затримали близько 1600 учасників протестів.

ФОТО: інтернет

QHA