КИЇВ (QHA) -

Окупаційній владі Криму байдужа доля політв'язнів. Про це заявив адвокат Микола Полозов.

Адвокат зазначив, що Сенцов готовий пожертвувати своїм здоров'ям і життям, щоб звільнити інших політв'язнів.

— Але потрібно розуміти, що Кремлю абсолютно начхати — виживуть політв'язні, помруть або залишаться інвалідами. Дуже важливо залучати до цієї проблеми увагу Заходу. Єдиною можливістю для звільнення політв'язнів залишається тиск на Кремль, — вважає він.

Він підкреслив, що рішення Сецова почати голодування — героїчний крок.

— Що стосується конкретно Сенцова, то не можна забувати: його тримають у Заполяр'ї. Відстежити стан його здоров'я вкрай складно. Рішення Сенцова почати голодування — відчайдушний і героїчний крок, але чи дасть він якісь результати — невідомо. Своїм клієнтам я ніколи не радив починати голодування. Але остаточне рішення завжди за політв'язнем, — сказав він.

За словами адвоката, необхідно створити такі умови, за яких стане невигідним утримання політв'язнів.

Він додав, що наразі США володіють на порядок більшим обсягом інформації про політв'язнів і проблеми кримськотатарського народу, ніж рік тому.

— До речі, рік тому американський істеблішмент був мало обізнаний з подіями в Криму. Зараз же він володіє на порядок більшим обсягом інформації про політв'язнів і проблеми кримських татар. Тобто, українській владі і громадськості потрібно вести послідовну роботу, — сказав він.

Нагадаємо, Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

У зв'язку із цим омбудсмен Людмила Денисова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням перевірити умови його утримання.

Раніше сестра Сенцова Наталія Каплан заявила, що український режисер не грає на публіку, а тому домогтися його звільнення без «інфоприводів» у ЗМІ набагато складніше. Вона зазначила, що для звільнення її брата необхідний максимальний політичний «тиск» не тільки України, але й усієї міжнародної громадськості.

Олег Сенцов був затриманий російськими окупантами в Криму за активну патріотичну позицію і звинувачений у тероризмі.

Джерело: Гордон

QHA