КИЇВ (QHA) -

У результаті російської окупації Крим перетворився на інформаційне гетто — кримська «влада» не дає працювати кримськотатарським та українським ЗМІ, які не підтримують кремлівський режим. Про це сьогодні в Києві на конференції, присвяченій Міжнародному дню захисту прав людини «Крим. Анексія та безправ'я або початок кінця імперії», заявила директор інформагентства QHA і Радіо Hayat, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, повідомляє кореспондент QHA.

— Після російської окупації Крим став інформаційним гетто. За час анексії там зафіксовано близько 500 випадків порушення прав людини, а також введена заборона на роботу українських і кримськотатарських ЗМІ. Тому стратегія, яку представило Міністерство інформаційної політики, дуже важлива. До того ж цей документ дуже важливий з практичного боку. Ми повинні підтримувати інформаційний зв'язок з Кримом, що зробити дуже складно. У Києва є свої джерела інформації — це активісти, адвокати і цивільні журналісти. Правозахисні організації в моніторингових звітах також поширюють інформацію про переслідування на півострові, — зазначила Юксель.

Вона акцентувала увагу на тому, що українські журналісти повинні контактувати з кримськими, щоб правильно висвітлювати події, що відбуваються нині в Криму.

— Нам потрібна підтримка кримських ЗМІ, а також координація між українськими та кримськими ЗМІ. Наприклад, у так званій справі "Хізб ут-Тахрір" необхідно писати про те, що це сфабрикована кримінальна справа, тобто обов'язково акцентувати увагу на тому, що це нібито учасники нібито терористичної організації, — сказала Гаяна Юксель.

На думку Гаяни Юксель, Україні дуже важливо не тільки підтримувати зв'язок з Кримом, а й робити конкретні кроки назустріч корінному народу півострова, який підтримав під час російської окупації український уряд. Тому кримські татари з нетерпінням очікують визнання Україною статусу Кримськотатарської автономної республіки.

QHA