МОСКВА (QHA) -

Німеччина на визнає приєднання Криму до Росії, відповідно, у вас єдининий варіант – подавати документи в Києві. Подавати документи в Києві з російським паспортом неможливо, тільки з українським, якщо він у вас ще зберігся, - заявили в посольстві.

За інформацією посольства Німеччини в Києві, 23 червня 2015 року в Україні та інших країнах Східного партнерства країни Шенгенської зони ввели візову інформаційну систему, відповідно до якої всі заявники повинні особисто зявитися в консульство чи візовий центр для пред’явлення своїх біометричних даних.

Для подання візових заяв жителів Криму компетентним є посольство Німеччини в Києві. Це стосується заявників, місцем проживання котрих є Крим, незалежно від того, чи мають вони український паспорт, чи паспорт виданий на законних підставах третьою країною. Для подання заяви на отримання шенгенської візи людина може звернутися до одного із візових центрів (в Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Львові, Києві) чи пройти особисту співбесіду безпосередньо в посольстві, - повідомляється на сайті відомства.

За даними посольства, нововведення стосуються всіх, у тому числі тих, хто бажає отримати короткострокові шенгенські візи з дозволом на перебування протягом 90 днів. Для наступних заяв на отримання візи, які подаватимуться протягом п’яти років після представлення біометричних даних, відбитки пальців будуть копіювати з єдиної візової системи без особистої участі заявника. Виключенням стануть тільки діти віком до 12 років, голови держав і члени національних урядів, котрі подорожують у складі офіційних делегацій, а також особи, в котрих неможливо фізично взяти відбитки пальців.

- Політичні події за останній час не вплинули на силу шенгенських віз в українських паспортах жителів Криму. Законне визнання дії віз після зміни паспорту чи інших обставин посольство Німеччини в Києві проводить відповідно до кожного окремого випадку, - повідомляється на сайті посольства.

QHA